V každém okamžiku života. Kdekoliv.

Umět se o sebe postarat. I o ostatní.

A zanechat po sobě trochu lepší svět.

Skauti Evropy

Cíle skautingu

Zdraví

Život v přírodě rozvíjí fyzickou kondici ale i zdravé a přátelské vztahy. Je klíčem skautingu.

Charakter

Žijeme ve víru změn. Skauting pomáhá se nebát, držet směr, vede k samostatnosti a odpovědnosti.

Bůh

K Bohu jako cíli našeho života směřuje i celá skautská výchova, teprve v Něm dosahuje svého nejhlubšího smyslu.

Praxe

Skauting není teoretický systém, ale život v přírodě. Schopnost postarat se o sebe sama v každé situaci.

Služba

Skauting učí mladého člověka, že není na světě sám. Úcta a pozornost k ostatním lidem. Služba druhým.

Cíle

Proč to děláme

FSE věří, že každý člověk byl stvořen Bohem a že má své vlastní osobní a jedinečné poslání. Cílem skautské výchovy je pomoci mu toto poslání poznat a rozvinout.

Nenahrazuje rodinu, ale pomáhá rodičům vychovávat jejich děti. Genialita Baden-Powellovy metody spočívá právě v tom, že ve skautské družině nevychovávají mladé skauty dospělí, ale jejich starší kamarádi. Ne poučováním, ale příkladem.

Zemí

Evropy